Dni otwarte 12.04.2016r – I grupa
12 kwietnia 2016 r. odbyło się w auli szkolnej spotkanie integracyjne uczniów klas: V i VI Szkoły Podstawowej w Orlu oraz klas: I d, I – III a, II c oraz II / III zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum w Wejherowie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: „Trzymaj formę”.

Niewątpliwie wybór tematu zajęć okazał się bardzo trafiony ze względu na możliwość zorganizowania różnorodnych zabaw i konkurencji promujących zdrowy styl życia. Podczas spotkania wszyscy ćwiczyli, zarówno umysł, jak i ciało. W pamięci uczestników pozostaną, odgadnięte za pomocą zakodowanych znaków „złote myśli” (np. „Od tego co jesz i pijesz zależy, jak długo żyjesz”, Chcesz być zdrów i młody, to pij dużo wody”). Najwięcej żywiołowych reakcji wzbudziły zabawy ruchowe i taneczne. Tradycyjne „Kółko i krzyżyk” zamienione w zabawę dydaktyczno-ruchową (z wykorzystaniem obręczy i woreczków) okazało się prawdziwą „burzą emocji”. Dodatkowym walorem spotkania była świetnie dobrana muzyka, która zachęcała do aktywności. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie pamiątkowego plakatu ze zbiorowym zdjęciem wszystkich uczestników. Dni Otwarte Szkoły to nie tylko okazja do wesołej zabawy, ale także nauka akceptacji, tolerancji i współdziałania w grupie.
Zajęcia zorganizowały panie: Ryta Leszczyńska, Jolanta Leśniowska – Bojke, Danuta Knopik Jażdżewska i Maria Styp-Rekowska.