„Tajemniczy dywan”, to motyw przewodni spotkania integracyjnego, które odbyło się 6 marca 2018 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 7 w Wejherowie.

Gośćmi klas: I c Szkoły Podstawowej i III d Gimnazjum zespołów edukacyjno – terapeutycznych w Wejherowie oraz grupy A zespołu rewalidacyjno – wychowawczego w Rumi byli uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Wejherowie.

Zajęcia rozpoczęły się krótką rozgrzewką, którą przeprowadziła pani Mirosława Marzejon. Po ćwiczeniach przyszedł czas na zabawę. Wyposażeni w miski, mąkę ziemniaczaną i zabarwioną wodę, zanurzyliśmy się w kolorowej cieczy nienewtonowskiej. Później przyszła pora na obrazy malowane mlekiem, olejem i kolorowymi barwnikami. Stworzyliśmy także pachnącą ciastolinę z mąki pszennej. Na koniec utworzyliśmy dywan sensoryczny z grochu, makaronu, fasoli i innych materiałów sypkich.
Podziękowaniem za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas, był pamiątkowy plakat ze zbiorowym zdjęciem wszystkich uczestników.
Spotkanie przygotowały panie: Joanna Jankiewicz, Mirosława Marzejon oraz Danuta Knopik-Jażdżewska.