Dni otwarte 26.02.2018r.

Uczniowie klasy 3a i 3b wraz z p. Elą Patok oraz p. Kasią Ślebarską gościli w szkole klasę 1c ze SP w Gościcinie. Z dziećmi przyjechały dwie przemiłe panie-Beata i Agnieszka. Wspólne zabawy oraz konkursy dotyczyły twórczości znanych poetów-Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

Współzawodniczyły ze sobą cztery drużyny-żółta, czerwona, niebieska i zielona. Każdy uczestnik miał własną wizytówkę z kolorem drużyny oraz imieniem. Po powitalnym tańcu, w którym dzieci poznawały imiona koleżanek i kolegów nadszedł czas na rywalizację pomiędzy drużynami. Konkursy dotyczyły znajomości postaci z wierszy, układania puzzli i określania tytułu wiersza, przeciągania liny na wzór uczestników wiersza “Rzepka”, szukania okularów “Pana Hilarego” jak i wskazywania wśród innych tylko tych warzyw, które występowały w wierszu “Na straganie”. Punktacja za poszczególne konkursy była skrupulatnie zapisywana na tablicy przez Panie Agnieszkę i Beatę ze szkoły w  Gościcinie

Oprócz zabawy był również czas na odpoczynek i rozmowy przy wspólnym stole, na którym zagościły owoce, kompot, ciasto i słodycze.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem medali-warzyw z nr 1, ponieważ po podliczeniu punktów okazało się, że wszystkie drużyny  zdobyły taką samą liczbę punktów. Każde dziecko dodatkowo otrzymało książeczkę oraz różnego rodzaju gadżety. Dużą niespodzianką były własnoręcznie wykonane przez naszych gości imienne zakładki do książek-bardzo za nie dziękujemy.

To był miły dzień. Mamy nowych przyjaciół i oczywiście udajemy się do Gościcina z rewizytą.