Domowy zwierzyniec

Żeby zachęcić naszych uczniów do kreatywnego spędzania wolnego czasu , odbyło się 13 czerwca w naszej szkole spotkanie pt.”Domowy zwierzyniec” , na którym p. Dorota zaprezentowała 8 klatek z różnymi ptakami śpiewającymi.

Zobaczyliśmy głośno śpiewające kanarki: czerwonego Maćka i zielonego Wacka, pięknie się prezentował żółty harceński Kuba, a do tego z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o basztardach po szczygle- Hermanku i Szczepaniku oraz sympatycznych, ruchliwych basztradach Wicku i Agaciku, pochodzących od czyżyka magellana i pięknego czerwonego czyżyka kapucynka. Dużo hałasu robił pan papug Kokos, czyli nimfa, która wzbudziła ogromne zainteresowanie. Aż chciało się ją wziąć  do ręki!