4 października 2021 r. uczniowie klas: 7c i 7-8a zespołów edukacyjno-terapeutycznych po raz drugi wystąpili w roli „dociekliwych badaczy”. Tym razem pod kierunkiem nauczycielek przeprowadzili eksperyment: „Burza w szklance wody”. Na wstępie zajęć omówione zostały zagadnienia dotyczące powstawania burzy, rodzaju zjawisk jej towarzyszących oraz właściwe zachowanie się w czasie burzy w domu i poza nim. Młodzież miała również okazję podziwiać na ekranie projektora niezwykle barwne i ekspresyjne obrazy artystów inspirowane burzą.

Do przeprowadzenia eksperymentu niezbędne było użycie barwników spożywczych o intensywnych barwach; łatwo można byłoby poplamić odzież, dlatego uczniowie założyli rękawiczki i fartuchy ochronne. Wszyscy po kolei, ostrożnie wykonywali kolejne czynności eksperymentu i z zaciekawieniem czekali na rezultaty swoich działań. Warto było czekać ! Barwniki dały „piorunujące” efekty. Kolorowe nitki spłynęły z oleju do wody, tworząc ciekawe wzory przypominające fajerwerki.