22 listopada 2021 r. uczniowie klas 7c i 7-8 a zespołów edukacyjno – terapeutycznych mieli okazję podziwiać piękne kryształki soli, które osadziły się na ściankach słoików oraz sznurkach po dwóch tygodniach od momentu założenia hodowli. Każdy z uczestników zajęć zaznaczył  wyniki swych obserwacji w zeszycie badacza.

Następnie uczniowie obejrzeli naturalne okazy różnych rodzajów soli  i poznali ich pochodzenie. Zadaniem młodzieży było przypomnienie właściwości soli oraz jej różnorodnych zastosowań w życiu człowieka. Uczniowie zwiedzili też wirtualnie najstarszą kopalnię soli w Bochni.

Eksperyment o intrygującej nazwie – „Tańczący olej” wywołał spore zainteresowanie. Na twarzach uczniów było widać duże skupienie, każdy starał się dokładnie wypełniać polecenia nauczycielek. Pojawiające się na końcu okrzyki radości i  ożywiona gestykulacja wskazywały, że zajęcia się podobały.