W poniedziałek, 07 marca 2022 r., uczniowie klas: VII c i VII/VIII a zespołów edukacyjno-terapeutycznych dokonali kolejnego odkrycia poprzez eksperymentowanie. Tym razem w centrum uwagi znalazł się prąd elektryczny, który ma istotne znaczenie  dla życia ludzi; gdy go nie ma „dom staje na głowie”. Na wstępie wyjaśniono uczniom, czym jest  prąd oraz skąd się bierze w gniazdkach. Przypomniane zostały również podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem TIK: zagadki – urządzenia elektryczne dźwięki – quiz, filmy edukacyjne, karty pracy ze strony: „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”. Następnie  odbyła się część praktyczna: młodzież sprawdziła, czy da się wycisnąć energię elektryczną z owocu. Doświadczenie przeprowadzono w dwóch zespołach złożonych z uczniów obydwu klas, aby ich lepiej zintegrować. W trakcie działań uczniowie, oprócz rozwijania ciekawości poznawczej nabywali inne umiejętności: słuchanie ze zrozumieniem, współpracę w grupie, działanie zgodnie z instrukcją, doskonalenie motoryki małej (chwytanie przewodów zaciskowych wymagało dużej precyzji). Naszym odkrywcom do zbudowania prostego ogniwa wystarczyły cytryny, płytki miedziane i cynkowe, przewody z zaciskami oraz diody. Ku radości młodzieży i pań prowadzących zajęcia eksperyment zakończył się sukcesem! Udało nam się zbudować własną baterię.