Dzieci Dzieciom 2019

Koncert „Dzieci Dzieciom”
27,28 i 29 maja w szkole podstawowej odbywały się koncerty „Dzieci Dzieciom”. Pani Barbara Mudlaff wraz z grupą nauczycieli przygotowywała się do koncertu od dawna. Dzieci ćwiczyły prawie codziennie przez cały miesiąc. W sumie wystąpiło 110 uczniów Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory wykonane przez solistów, muzyków zespołu mandolin „ Nasza Melodia” oraz zespołu wokalno- tanecznego „ Perełki”. Nasi artyści zaprezentowali trzy układy taneczne. Wśród nich taniec wiosenny, taniec hiszpański przy akompaniamencie bębnów i kastanietów oraz kankan w wykonaniu rękawiczek. Przed publicznością wystąpiła bardzo oryginalna orkiestra kuchenna do utworu pt. „Taniec pastuszków” z baletu „Dziadek do Orzechów”. Występ uświetniła piękna scenografia oraz stroje wykonane przez niezastąpioną krawcową panią Iwonę Szultę.
Wśród zaproszonych gości byli uczniowie wejherowskich szkół i z okolicznych gmin. Gościliśmy też młodsze dzieci z przedszkola KRECIK, BAJKOWY DWOREK i z przedszkola w Gościcinie. W sumie na koncert przybyło ponad 400 dzieci z opiekunami.
5 czerwca zapraszamy na „ Koncert dla Przyjaciół” na którym prócz wyżej przedstawionego repertuaru zobaczymy występ zespołu DŻIBASY pod kierunkiem pana Jakuba Wałka i Małgorzaty Jankowskiej.