Światowy Dzień Świadomości Autyzmu za nami a wraz z nim wiele emocji, łez wzruszenia i brzmiące wciąż w uszach słowa: ”hej człowieku! to nie moja wina…”, „…nie chcę twej litości domagam się godności…”, „…mam inne spojrzenie na to otoczenie…”.A wszystko za sprawą utworu, który został stworzony specjalnie na tę uroczystość. W piątek 31 marca podczas obchodów Dnia Świadomości Autyzmu w naszej placówce odbyła się jego premiera.
   Zacznijmy jednak wszystko od początku…Niepozorne kilka wersów napisane przez mamę Maksa Panią Izabelę Minga okazały się strzałem w dziesiątkę. Powstały kolejne i kolejne wersy, aż nabrały formę piosenki. Wychowawczyni Maksa, Pani Agnieszka Drabata pod wrażeniem tekstu, uruchomiła potężną machinę, dzięki której zapewniła niezapomnianą przygodę 20 letniemu Jarkowi Maszocie, uczniowi z autyzmem Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy – wykonawcy utworu. Nauka tekstu i próby –  tak wyglądał miesiąc życia Jarka, jednak nie było tu widać ani znudzenia, ani zmęczenia. Świetnie się bawił, co potwierdzają słowa mamy chłopca: „Jestem szczęśliwa, bo widzę że moje dziecko jest szczęśliwe”.
  Pani Agnieszka zaprosiła do współpracy Julię Olędzką,finalistkę siódmej edycji Mam Talent oraz nawiązała kontakt z Panem Szymonem Jasińskim, który stworzył podkład muzyczny oraz Jego mamą Panią Anną Jasińską, dzięki której uczniowie naszej placówki mieli możliwość nagrania utworu w profesjonalnym studiu nagrań.
   Pięć tygodni prób, ćwiczeń i świetnej zabawy co rejestrował Igor Bogusz, nauczyciel PZKS.Godziny materiału, które uwiecznił na filmie posłużyły do stworzenia teledysku – Hej, Człowieku !!! Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2017, PZKS Wejherowo.