Po raz już kolejny mieliśmy przyjemność gościć młodzież i nauczycieli z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie na integracyjnym spotkaniu – Święcie Latawca. Młodzież wspólnie z uczniami szkoły podstawowej i zespołów edukacyjno–terapeutycznych gimnazjum w niewielkich zespołach tworzyła kolorowe latawce.

ALBUM GOOGLE

Na początek, jak zawsze,goście bawili nas występami instrumentalnymi i wokalnymi co spotkało się z entuzjazmem uczniów PZKS i wspólnym śpiewaniem. Cały czas przegryzaliśmy słodkości, które nasi goście przywieźli w ogromnej ilości. Potem trwały prace nad latawcami przerywane przekąskami w postaci drożdżówek. Powstało osiem różnych latawców w różnych technikach, pomysłowe, kolorowe – przepiękne. Młodzież dzielnie wspierała naszych uczniów. Zespoły twórców za wszystkie latawce otrzymały nagrody. Barwne latawce pofruną do Bolszewa i będą zdobiły ściany Gimnazjum.

Na koniec pośpiewaliśmy ponownie. Odbył się też konkurs układania puzzli i odgadywania jesiennych zagadek.

Ogromne podziękowania należą się Paniom: Katarzynie Smentoch, Bożenie Reszke i Wiesławie Żywickiej oraz wspaniałej młodzieży z SG w Bolszewie.

Czekamy już na następne spotkanie ☺