Dnień Patrona

Dnia 28 kwietnia w szkole podstawowej, uczniowie wspólnie obejrzeli prezentację dotyczącą naszego patrona. Odbył się również „Szkolny konkurs wiedzy o patronie szkoły”. Klasy Va, Vb, VIa,VIb zmagały się z zadaniami dotyczącymi życia, działalności i twórczości Janusza Korczaka. Laureatami został zespół w składzie Beata Grubba, Klaudiusz Głodowski, Adam Halmański, Dawid Miszke, Kinga Szczygieł. Tuż prze rozgrywkami uczniowie

29 kwietnia przy tablicy pamiątkowej odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej. Po apelu uczniowie III klasy gimnazjum przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla młodszych kolegów z klasy VI pod nadzorem p. pedagog M. Wysokińskiej. W przygotowanych zadaniach, znalazła się krzyżówka, puzzle do ułożenia z dwóch ilustracji oraz rozsypanka wyrazowa. Tematyka warsztatów nawiązywała do praw dziecka.
W tym samym czasie uczniowie Szkoły Zawodowej uczestniczyli w konkursie recytatorskim pt.

” Wiersze Janusza Korczaka”, pod nadzorem p. A. Skibińskiej – Orysiak. Wśród zaprezentowanych wierszy mogliśmy usłyszeć: „ Z Tobą Doktorze do nieba ”, „ Z Doktorem Korczakiem”, „ Z Tobą Doktorze” oraz „ Prawa dziecka”.
Spośród młodych talentów, najlepsza okazała się Elżbieta Furman z klasy I ZSZ, a wszystkich uczestników nagrodzono słodkim upominkiem.
      Dzień Patron szkoły jest dla nas bardzo ważnym dniem, gdyż Janusz Korczak jest niewątpliwie wzorem osobowościowym, modelem wychowawczym i znakomitym przykładem wielkiego człowieka.

.