Przyjaciele, powiernicy, przytulanki – MISIE. To z okazji Ich święta spotkali się dzisiaj, 25 listopada uczniowie klas I b, I c, II/III b, II/III c i IV c. Wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi dzieci tańczyły i śpiewały. Misie przyglądały się również powstawaniu ich podobizn. Wspólnie uczyliśmy się wiersza i piosenki o misiowych przysmakach. Oczywiście, dzieci również musiały ich pokosztować i rozpoznać, a działo się to podczas zgaduj-zgaduli smakowej. Zabawa była przednia, a dzieci zadowolone.

Wychowawczynie :

Celina Szachowska, Jolanta Leśniowska-Bojke, Karolina Wrosz, Danuta Knopik-Jażdżewska, Anna Węsierska

Dnia 25 listopada 2019 r. odbył się Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas przyniósł i przedstawił swojego ulubieńca.

Poznaliśmy zwyczaje i styl życia niedźwiedzi brunatnych i polarnych. Przypomnieliśmy sobie historię powstania pluszowych zabawek. Oglądaliśmy różne postacie z bajek – opowiadaliśmy o nich, oglądaliśmy krótkie filmy z misiami w roli głównej.  Wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające postać misia. Na zakończenie zabawy każdy otrzymał pamiątkowy Dyplom Przyjaciela Misia oraz pyszne misie haribo.

Joanna Rank

Maria Wendrowska