25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel każdego dziecka – Pluszowy Miś. Z tej okazji uczniowie klas 0 – 3 w ramach konkursu plastycznego pt „Mój przyjaciel Miś” wykonywali dowolną techniką plakaty ukazujące postaci misia, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych.

W konkursie wzięły także udział klasy: I-III b i I-III c SP7. Piękne podobizny misiów wykonane przez dzieci można było podziwiać w budynku Przedszkola Specjalnego, gdzie na co dzień uczniowie klasy I – III B i I – III c mają zajęcia.

Tradycyjnie, w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia uczniowie mogli przynieść do szkoły swoje ulubione maskotki. Mięciutkie, puchate, różnokolorowe, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne z misiami, oglądali bajki z misiowymi bohaterami, opowiadali o nich, malowali misie wg własnego pomysłu oraz zapoznali się z historią powstania tego święta.

Aleksandra Bujak

Danuta Knopik – Jażdżewska

Dnia 25 listopada swoje święto obchodził pluszowy miś, który zna najskrytsze tajemnice każdego dziecka, nigdy ich nie zawodzi i zawsze można się do niego przytulić. Wszystkie dzieci z klasy I/II SP 7  przyniosły misia, który spędził w szkole cudowny dzień, a nawet tajemniczą noc…Uczniowie poznali między innymi historię powstania pluszowego misia,  układali puzzle, rozwiązywali zagadki matematyczne, polonistyczne i przyrodnicze, aby dostać tajemniczy kod do skrzynki z nagrodami. Następnie obejrzeli bajki ze słynnymi misiami i wykonali plakat konkursowy.

Emilia Wójcik