Spotkanie rekreacyjno-sportowe „Dzień Sportu”.

W dniu 03 czerwca wychowankowie klas IVa i VIb szkoły podstawowej oraz IIc i II/IIId gimnazjum zet uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu rekreacyjno-sportowym „Dzień Sportu”.

Gościliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wejherowie. Ekscytujące zawody sportowe przygotowało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przystanek” z Rumii.
Na wszystkich uczestników spotkania czekały liczne atrakcje. Odbiorcami imprezy sportowej były dzieci i młodzież ze szkół kształcenia specjalnego oraz warsztatów terapii zajęciowej. Celem spotkania integracyjnego była promocja sportu i kultury fizycznej osób niepełnosprawnych. Nasi wychowankowie bawili się wyśmienicie, co widać na fotografiach. Braliśmy udział w takich konkurencjach sportowych jak: „Jazda na nartach”, „Jajko niespodzianka”, „Gazetowe zakręcenie” czy „Test wiedzy sportowej”. Po zakończonej aktywności ruchowej, na każdego wychowanka czekały nagrody. Jak widać każde dziecko otrzymało prezent, z którego bardzo cieszyło się.
Po wytężonym wysiłku nadszedł czas relaksu i odpoczynku. Posililiśmy się kiełbaskami z grilla oraz drożdżówkami. Dodatkowo mogliśmy napić się chłodnej lemoniady i zjeść ciasto w kawiarence. Pełni uśmiechu na twarzach wzięliśmy udział w zajęciach taneczno-ruchowych, prowadzonych przez instruktora tańca. Radości i szczęścia było co niemiara. Spotkaliśmy także naszych absolwentów. Kulminacyjnym punktem „Dnia Sportu” było wylosowanie nagród specjalnych dla trzech drużyn biorących udział w rywalizacji sportowej. Hurra!!! Nasza placówka znalazła się w gronie nagrodzonych. To był dzień niesamowitych wrażeń. Długo będziemy wspominać tę świetną zabawę.
Opiekę nad uczniami sprawowali: Andrzej Tomalak, Mirosława Mazurkiewicz, Mariola Styp-Rekowska, Teresa Mislisz oraz Krystyna Ferra.