24 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. We wszystkich szkołach naszej placówki uczniowie obejrzeli prezentację promującą zachowania proekologiczne. Następnie odbyły się konkursy ekologiczne. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali krzyżówki, rozsypanki o tematyce ekologicznej, brali udział w quizach.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o posprzątaniu okolicznych terenów. Zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyliśmy na wielkie sprzątanie. Pamiętając o segregacji uzbierali w ten dzień worki z odpadami plastikowymi, szkłem, a także z odpadami ogólnymi.
Z okazji Dnia Ziemi podsumowaliśmy również V edycję kampanii „Ekspert E.E., czyli w trosce o środowisko”, w której braliśmy udział, a którą organizuje Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki. W ramach akcji od września prowadziliśmy na terenie szkoły akcję informacyjną oraz zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki darczyńcom uczniowie otrzymali ciekawe puzzle o tematyce
ekologicznej. Obchody Dnia Ziemi w Powiatowym Zespole Kształcenia
Specjalnego zorganizowały Marzena Barzowska, Aleksandra Kotowicz oraz