Dzień Ziemi SP

21 kwietnia w szkole podstawowej obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jesteśmy szkołą z tradycjami ekologicznymi i przez cały rok uczestniczymy w wielu zdarzeniach związanych z ochroną środowiska – pogadanki, spotkanie z leśniczym, konkursy plastyczne, regularne porządkowanie terenu pobliskiego lasu. Od wielu lat organizujemy również całoroczny konkurs segregacji odpadów.
Tym razem święto Ziemi obchodziliśmy nietypowo, bo sportowo-ekologicznie. Zabawy było dużo w wyścigach rzędów, połowach butelek na wędkę, segregacji odpadów czy przechodzeniu przez tunel foliowy.  Pytania z zakresu ochrony środowiska w przerwie między konkurencjami sportowymi były sprawdzianem wiedzy dla uczestników. Do udziału w zadaniach z dużą ochotą przystąpiła ekipa „dorosłych”. Humory dopisywały zarówno uczniom jak i nauczycielom.
   Dnia 25 kwietnia dla uczniów gimnazjum zespołów edukacyjno-terapeutycznych odbył się Konkurs ” Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”.
Młodzież z dużym zaangażowaniem przystąpiła do rozwiązywania testu ekologicznego oraz wykonania pracy plastycznej EKOLOGICZNY STWOREK z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

KONKURS – ” Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT”