W niektórych klasach, obchodzony 22 kwietnia, Dzień Ziemi trwał aż tydzień! Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach poruszających tematykę bogactwa przyrody naszej Planety oraz proekologicznego stylu życia. Dzięki aplikacji Google Earth oraz przestrzennemu modelowi planety, dzieci poznały kształt Ziemi. Uczniowie dowiedzieli się, czego rośliny potrzebują do życia oraz jak o nie dbać. Wspólnie przyrządzili kolorowe koktajle owocowo-warzywne. Dzieci dowiedziały się też, co same mogą zrobić, aby zatroszczyć się o Planetę. Zgłębiły tajniki segregowania odpadów oraz recyklingu. Nie zabrakło prac plastycznych, zabaw sensorycznych oraz wspólnego muzykowania. Niektórzy wybrali się do pobliskiego lasu na akcję sprzątania świata.