22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe.
Pani Ola zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkich uczniów i nauczycieli, którym nie jest obojętny los naszej planety.
Pochyliliśmy się również nad jednymi z najmniejszych zwierząt na ziemi, a mianowicie PSZCZOŁAMI. Wraz z panią Marzeną i jej pszczelą przyjaciółką Grecią będziemy poznawali życie tak potrzebnych owadów.

Pomimo kwarantanny niektórzy uczniowie bardzo aktywnie włączyli się Międzynarodową Akcję Dnia Ziemi. Mateusz sprzątał las oraz wykonał plakat o tematyce ekologicznej. Oskar wykonał zielnik,  Wiktoria wraz z młodszymi siostrami  zorganizowały spontaniczny „hepening”. Jeśli Wy też świętowaliście Dzień Ziemi , dodajcie swoje foto relacje w komentarzach. Ekoludki: Alicja, Kacper i Jasiu przygotowały ekostwory z materiałów wtórnych. Starsi  uczniowie wykonali ekozabawki