7 listopada 2022 r. w budynku SSPdP odbył się Dzień Ziemniaka. Tego dnia uczniowie wszystkich klas brali udział w zadaniach związanych z głównym bohaterem święta. Zapoznali się z historią ziemniaka, rozwiązywali krzyżówki, quizy oraz mieli możliwość wykazania się zdobytą wiedzą podczas gier interaktywnych. Uczniowie spisali się także podczas wykonywania prac plastycznych z wykorzystaniem ziemniaków. W naszej kuchni również dużo się działo. Klasy II/III a i I-III b zrobiły sałatkę ziemniaczaną, którą później częstowały wszystkich uczniów oraz nauczycieli, zaś klasy I-III c i II/III b zrobiły frytki. Nie obyło się oczywiście bez śmiechu, ponieważ odbyła się zabawna mini sesja w FOTOZIEMNIAKU przygotowanym przez klasę II/III c. Zakończeniem tego dnia było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego – ,,Kreatywny plakat na Dzień Ziemniaka”. Wszystkie prace były niezwykłe i pomysłowe, co tylko utrudniło wybór zwycięzców.