Dziki Zachód w Rudniku

Dnia 11 czerwca 2014r. grupa uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum wraz z nauczycielkami – M. Borysionek, M. Styp-Rekowską i R. Leszczyńską wyruszyła w „daleką” podróż na Dziki Zachód… do Rudnika. Jak przystało na tę część świata – pogoda nam dopisała i słońce grzało jak należy
       Na miejsce dotarliśmy w samo południe. Obejrzeliśmy Western Show – pełen wybuchów, konnej woltyżerki, a przede wszystkim trzymający w napięciu spektakl.

Wraz z panią przewodnik poznaliśmy życie w Kansas City. „Zwiedziliśmy” miasto, mieliśmy okazję przejechać się kowbojską bryczką oraz pociągiem, gdzie spotkała nas zaskakująca niespodzianka 😉 Odwiedziliśmy kopalnię złota, gdzie każdy miał szansę znaleźć bryłkę złota. Sprawdziliśmy się w celności strzelając z łuku oraz painball’a. Przed piekącym słońcem chroniliśmy się w saloonie.

Miasteczko Westernowe to nie tylko kowboje, lecz również mini zoo, jurajska ścieżka edukacyjna pełna ciekawych eksponatów dinozaurów w naturalnych rozmiarach. A także zaczarowana kraina Baśni, Bajek i Legend, gdzie każdy znów stał się dzieckiem.

Wycieczka była bardzo energiczna i wyczerpująca, jednak pomimo upalnej pogody daliśmy radę! i wszyscy uśmiechnięci wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.