Edukacja matematyczna dzieci nie oznacza tylko i wyłącznie obowiązku szkolnego. Nauka może odbywać się w zupełnie naturalny sposób. Uczniowie intuicyjnie przyswajają przekazywane im zasady pod warunkiem, że metody nauczania połączone są z zabawą. Umiejętność liczenia jest podstawą do tego, by umieć sobie radzić w życiu. Ucznia, który ma już świadomość istnienia pieniądza oraz jego różnej wartości, koniecznie trzeba nauczyć liczenia na banknotach i bilonie. Nauka ta musi być atrakcyjna i zrozumiała, dlatego przydają się do niej pomoce naukowe w postaci banknotów i monet imitujących złotówki, a także rozmaite ćwiczenia. Liczenie pieniędzy pozwala dziecku opanować nie tylko umiejętność posługiwania się gotówką w sklepie, ale również operować liczbami dziesiętnymi.