Dnia 11 kwietnia 2018 r. odbył się szkolny KONKURS „ Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT” dla uczniów klas: VI i VII Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum z zespołów edukacyjno-terapeutycznych.

Celem konkursu była promocja idei ochrony środowiska oraz i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.
Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy ekologicznej wykazując się dużym zaangażowaniem i wiadomościami. Następnie ich zadaniem było wysłuchanie opowiadania „Wizyta grupy turystów w lesie”, na podstawie którego mieli wskazać każde złe zachowanie bohaterów.
Trochę trudności sprawiło im układanie pociętego obrazka przedstawiającego „Kulę ziemską”. Dużą inwencją twórczą uczestnicy konkursu wykazali się podczas wykonywania plakatu „ Los Ziemi w naszych rękach”.
Podsumowaniem zmagań było złożenie obietnicy i wręczenie medali „Mistrza Ekologii”.

Danuta Knopik-Jażdżewska
Mirosława Mazurkiewicz