16 lutego 2018 roku w ramach udziału w konkursie „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”, organizowanego przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, odbyła się w naszej szkole zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zwiększenie poziomu zbiórki tego rodzaju sprzętu. W pierwszym etapie zorganizowaliśmy akcję happeningową, prowadziliśmy akcję informacyjną dotyczącą zbiórki „elektroodpadów”, rozdawaliśmy ulotki informacyjne, rozwieszaliśmy plakaty w szkole. Następnie odbyła się bardzo owocna zbiórka „elektroodpadów”, w którą zaangażowali się wszyscy uczniowie szkoły, rodzice oraz nauczyciele i personel szkolny.