6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej świętowaliśmy Dzień Logopedy. Z tej okazji uczniowie SSPdP po raz pierwszy uczestniczyli w eksperymentach logopedycznych  przygotowanych przez nasze panie logopedki –  p. Joannę Bukowską i p. Karolinę Patelczyk.  Uczniowie z zapałem wykonywali gimnastykę buzi i języka, ćwiczyli zręczność oraz sprawność językową.  Tworzyli dmuchane obrazy zwierząt, szyfrowali wiadomość za pomocą tajemniczego atramentu, powtarzali łamańce językowe, uczestniczyli w doświadczeniach fizycznych i chemicznych. Podczas wspólnej zabawy dowiedzieli się jaka jest moc zdrowego oddechu, co nam służy do mówienia i jaki związek z mówieniem ma nos i ręka. Uczniowie przygotowali również prace plastyczne pod tytułem „Z gracją cieszymy się artykulacją”, które można oglądać na szkolnym korytarzu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałe życzenia i wspólne świętowanie.

Joanna Bukowska