To był wspaniały dzień. Dnia 6-go czerwca pojechaliśmy do Gdańska obejrzeć zabytki i pospacerować ulicami starego miasta. Największą atrakcją okazał się spacer nad Motławą. Zainteresowanie młodzieży wzbudziły jednostki pływające: statek piracki, prom na którym były przeprowadzane prace remontowe, rowery wodne, kajaki. Uczniowie wysłuchali krótkiego opowiadania o historii Gdańska. Z zainteresowaniem oglądali Kościół Mariacki, Dwór Artusa, Zbrojownię. Podziwiali zabytkowe kamienice wraz ze zdobiącymi je gargulcami i lwami.

Dużo śmiechu i radości wzbudziły skaczące strumienie wodne fontanny na ulicy Św. Ducha. Tradycyjnie zrobiliśmy zdjęcie przy Neptunie. Chwilę relaksu spędziliśmy w cukierni, gdzie zjedliśmy lody.

Jolanta Leśniowska-Bojke  i Jagna Bochentyn

z uczniami klas II/IIIb gim. i VII b