11 czerwca 2021r. uczniowie klasy 6-7b ZET wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Tematem przewodnim było poznanie różnych środków transportu wodnego. Młodzież miała okazję zobaczyć jednostki wodne, które zacumowały w porcie przy Skwerze Kościuszki. A były to: statek badawczo-naukowy Uniwersytetu Gdańskiego „Oceanograf”, żaglowiec „Dar Pomorza”, galeon „Dragon”, tramwaje wodne oraz żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego „Zawisza Czarny”, który właśnie przypłynął do Gdyni. Niestety okręt „Błyskawica” można było oglądać wyłącznie na makiecie przestrzennej. Ciekawostkę stanowiła również łódź podwodna „Nautilus”.

Dzięki uprzejmości pana Marcina uczniowie mieli okazję nie tylko przyglądać się żaglówkom i jachtom na marinie jachtowej, ale również przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żeglarze. Pan Marcin zaprosił nas na jacht „Happy Hour” i pokazał jak wygląda życie i praca na jachcie. Młodzież poznała wiele nowych słów związanych z morzem, statkami, marynarzami. To było mega fajne przeżycie!

Na koniec wycieczki była jeszcze chwila relaksu na gdyńskiej plaży.