Projekt Fit4healthylife

W drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 chętni uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 codziennie rano gimnastykowali się przed lekcjami. Celem takiej aktywności było pobudzenie organizmu do sprawnego funkcjonowania przez resztę dnia, aktywizacja układu krążenia oraz oddychania, zwiększenie przemiany materii, a także rozruszanie stawów.

Ze względu na liczne korzyści zdrowotne (zarówno sfery fizycznej jak i psychicznej), poranna aktywność polecana jest każdemu. Mimo przerwy w zajęciach szkolnych zachęcamy uczniów do wykonywania prostych ćwiczeń w wolnym czasie w domu.

Zapraszamy zainteresowanych do zapoznania się z krótką prezentacją przygotowaną przez koordynatora akcji panią Patrycję Janca. Filmiki prezentują układ ćwiczeń, który codziennie rano przed lekcjami wykonywaliśmy.