Dnia 11 czerwca uczniowie z klas Ia, Ic, Id, I-III zet aut, Vc, Vic oraz I-III gimnazjum zet z wychowawcami i opiekunami odwiedzili westernowe miasteczka w Grudziądzu. Po przyjeździe na miejse sympatyczny Lucky Luck zaprosił nas na show, gdzie prezentował swoje kowbojskie umiejetności, ścigając złych braci Dalton.

Po pokazie zwiedzaliśmy miasteczko, jechaliśmy pociągiem Kansas City Express. W czasie tej przejażdżki jeden z braci Dalton dokonał napadu na pociąg, co wzbudziło wiele emocji a u niektórych dzieci strach. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Podczas wycieczki odwiedziliśmy Magiczną Krainę Bajek, Baśni i Legend oraz Park Jurajski. Obiad czekał na nas w saloonie. Do szoły wrócilismy późno ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. O bezpieczeństwo w czasie wycieczki dbali: M. Wendrowska, B. Szamocka, E. Pranga, K. Ślebarska, J. Rank, D. Maciejewska, A. Nielek, W. Pionk, A. Węsierska, T. Czupryński, J. Droździel, M. Pasternak, M. Borysionek, A. Gasior, M. Petk.