Dnia 24.10.2016r. grupa uczniów klas gimnazjalnych oraz zsz uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Techniki Wojskowej „ Gryf” w Dąbrówce. Uczniowie podziwiali największa w Polsce kolekcję min i bomb, pocisków artyleryjskich jak również sprzęt saperski do wykrywania min i wysadzania. Zobaczyli także umundurowanie żołnierzy, wyposażenie i uzbrojenie z okresu II wojny światowej i okresu przedwojennego. Dużą atrakcją okazała się kolekcja zabytkowych ciężarówek, czołgów, samochodów osobowych, motocykli i transporterów opancerzonych. Każdy mógł dotykać zabytków oraz robić pamiątkowe zdjęcia. Podczas wycieczki uczniowie również mogli spróbować swoich sił w rzucie granatem oraz wyszukiwaniu min. Największych jednak przeżyć dostarczyła niezapomniana przejażdżka pojazdem gąsienicowym BAT-M. Wrażenia były tak niesamowite, że wszyscy uczestnicy wycieczki wspominają to każdego dnia w szkole. To była naprawdę świetna przygoda i niezapomniana lekcja żywej historii, którą można dotknąć, poczuć i przeżyć.