Hewelianum SP

W piątek 24 marca 2017 roku uczniowie klasy „ Oa” i II/III b Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych wraz z wychowawcami Joanną Jankiewicz i Wiolettą Machol wybrali się na wycieczkę do Gdańskiego Centrum Nauki Hewelianum.
Celem wycieczki było poznanie dwóch wystaw „Dookoła świata” oraz
„Z energią”.

Podczas spotkania uczniowie mogli podróżować przez siedem kontynentów. Podróż rozpoczęli od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejne strefy to Azja i jej roślinność, kawałek dalej Afryka. Z Afryki podróżowaliśmy do Australii, gdzie dzieci mogły sprawdzić jak powstaje fala, poczuć podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h. W strefie Antarktydy dzieci mogły podziwiać zorzę polarną, dotknąć śniegu oraz zwiedzić igloo. Podróż dookoła Świata kończy się w Europie.
Kolejną wystawą, którą odwiedzili uczniowie była wystawa „Z energią”. Podczas zwiedzania tej wystawy dzieci mogły skorzystać z symulatora jazdy samochodem, symulatora powodzi. Nie sposób opisać każdego z kilkudziesięciu stanowisk, ale wszystkie były bardzo interesujące, a uczniowie najbardziej cieszyli się z tego, że wszystkiego mogą wypróbować samodzielnie, wszystkiego dotknąć… Była to wyprawa pełna wrażeń i emocji.