W piątek 24 marca 2017 roku uczniowie klasy „ Oa” i II/III b Zespołów Edukacyjno Terapeutycznych wraz z wychowawcami Joanną Jankiewicz i Wiolettą Machol wybrali się na wycieczkę do Gdańskiego Centrum Nauki Hewelianum.
Celem wycieczki było poznanie dwóch wystaw „Dookoła świata” oraz
„Z energią”.

[flagallery gid=840 name=Gallery]
Podczas spotkania uczniowie mogli podróżować przez siedem kontynentów. Podróż rozpoczęli od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejne strefy to Azja i jej roślinność, kawałek dalej Afryka. Z Afryki podróżowaliśmy do Australii, gdzie dzieci mogły sprawdzić jak powstaje fala, poczuć podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h. W strefie Antarktydy dzieci mogły podziwiać zorzę polarną, dotknąć śniegu oraz zwiedzić igloo. Podróż dookoła Świata kończy się w Europie.
Kolejną wystawą, którą odwiedzili uczniowie była wystawa „Z energią”. Podczas zwiedzania tej wystawy dzieci mogły skorzystać z symulatora jazdy samochodem, symulatora powodzi. Nie sposób opisać każdego z kilkudziesięciu stanowisk, ale wszystkie były bardzo interesujące, a uczniowie najbardziej cieszyli się z tego, że wszystkiego mogą wypróbować samodzielnie, wszystkiego dotknąć… Była to wyprawa pełna wrażeń i emocji.