Słoneczna pogoda przywitała nas w mroźnym Gdańsku. Uczniowie szkoły branżowej uczący się w zawodzie Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej wraz z nauczycielkami zajęć praktycznych po raz drugi mieli przyjemność gościć w pięciogwiazdkowym hotelu jakim jest HILTON. Przepięknie usytuowany nowy budynek wpasowany w zabytkowa zabudowę nad rzeka Motławą, z zapierającym dech w piersiach widokiem z tarasu na piątym pietrze. Uczniowie zaczęli spotkanie z przesympatyczna Panią Ania od gorącej herbaty i kawy w przestronnej gustownie urządzonej sali konferencyjnej. Pani Ania aby zainteresować młodzież zaczęła od pokazania firmowego filmu, który mówił o życiu założyciela sieci hoteli Hilton, a następnie opowiedziała o samym hotelu. Po małym wykładzie młodzież ufała się na wycieczkę po obiekcie. Udało się nam zobaczyć piękny apartament, pokój dla osób niepełnosprawnych, oraz zwykle pokoje dwuosobowe wszystkie z pięknymi widokami na stare miasto. Obejrzeliśmy centrum wellnes z basenem oraz taras widokowy. Po wycieczce po hotelu udaliśmy się na spacer po Długim Targu do fontanny NEPTUNA oraz innych pięknych uliczkach starego Gdańska. Kolejna bardzo kształcąca wycieczka zakończyła się w Wejherowie. Wszyscy pełni wrażeń i bardzo zmęczeni udali się do domów.