Hotel Mercure

Wycieczka instruktażowo Hotel Mercure Gdynia

Uczniowie na myśl wycieczki instruktażowej zawsze myślą, że niestety będą się nudzić – bo to kolejny instruktaż, które już znają. Jednak młodzież, która miała olbrzymią przyjemność uczestniczyć w tej właśnie wycieczce była bardzo miło zaskoczona. Wycieczka była przeznaczona dla uczniów klasy 3 ZSZ, ale wzięli w niej udział również 2 i 1 ZSZ. Na samym wejściu przywitała nas przemiła Pani Katarzyna w pięknym lobby hotelowym, które przypomina keje dla statków w porcie w Gdyni. Stoliki przypominały kształtem hak do cumowania a wykładzina imitowała piasek plażowy. Po prawej stronie cała ściana regałów na wino i przepyszna restauracja. Hotel liczy 11 pięter, 239 pokoi w tym 10 apartamentów. Hotel bardzo wysokiej klasy, należący do sieci hoteli ACOR. Pokoje wszystkie w stylu marynistycznym. Uczniowie poruszali się po hotelu i wciąż zadawali pytania Pani Katarzynie, która udzielała odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Poznaliśmy procedurę porządkowania jednostki mieszkalnej wraz z węzłem higieniczno-sanitarnym po wyjeździe gościa hotelowego. Panie pokojowe osobiście zademonstrowały sposoby ścielenia łóżek hotelowych. Z pewnością nie raz jeszcze w tym obiekcie będziemy gościć.

Organizator: Angelika Matuszczak

Opiekunowie: Małgorzata Marcinkowska