3 kwietnia 2023 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 na ulicy Budowlanych w Wejherowie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny pod nazwą „Poznawanie przez gotowanie”. Do udziału w konkursie zaproszone zostały Szkoły Specjalne z Gdyni, Gdańska, Słupska oraz Wejherowa. Każdy z uczestników biorących udział w konkursie losował spośród uczniów PZS nr 3 osobę , z którą miał przyjemność przygotowywać danie konkursowe zawierające jeden z barwników do wyboru: antocyjan, chlorofil bądź karoten. W rywalizacji brało udział sześć zespołów dwuosobowych. Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy 3d Paulina, która wraz z Wojtkiem – uczniem klasy 2 przygotowała pierś z kaczki z sosem żurawinowym, puree z kapusty czerwonej i krążkami z batatów. Uczniowie oceniani byli przez sześcioosobowe jury w skład którego weszli: Sebastian Cichy, Sylwia Garska Chmarycz, Jakub Kozakiewicz, Maria Pietrowska, Sławomir Miotk oraz Kamil Hildebrandt. Z wielką przyjemnością usłyszeliśmy werdykt jury, który wskazał na wygraną i zajęcie I miejsca w tak fantastycznym konkursie, w którym uczniowie wykazali się wspaniałymi umiejętnościami gastronomicznymi, super integracją i współpracą w zespole.

Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie