II Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

„Nasi zachodni sąsiedzi”

13 marca 2019r. w Branżowej Szkole I stopnia nr 5 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy.

z Zakresu Języka Niemieckiego i Krajów Niemieckojęzycznych „Nasi zachodni sąsiedzi” dla uczniów szkół branżowych I stopnia. Do konkursu przystąpiły trzy szkoły branżowe, w tym nasza szkoła,
BSIs nr 20 z Gdańska oraz BSIs nr 7 ze Słupska.

Rywalizacja językowa dotyczyła dwóch kategorii: obejmowała wiedzę z zakresu krajów niemieckojęzycznych oraz sprawność językową uczniów. Celem głównym konkursu było zmotywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych oraz zainteresowanie ich kulturą państw niemieckiego obszaru językowego. Panowała wspaniałej atmosfery, wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

Najlepszy wynik uzyskał zespół „integracyjny”, składający się z przedstawiciela naszej szkoły Artura Funka oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku Dominika Sikory, drugie miejsce zajął zespół uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku, natomiast trzecie miejsce wywalczyły nasze uczennice z klasy 3b Urszula i Aniela Potrykus.