Dnia 18 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Oliwskiej Olimpiadzie Matematycznej w Gdańsku zorganizowanej w Zespole Szkół Specjalnych nr 2.

Szkołę Przysposabiającą do Pracy reprezentował zespół w składzie: Weronika Dawidowska i Jarosław Maszota. Gimnazjum reprezentowały: Urszula Potrykus i Klaudia Kierznikiewicz. W konkursie wzięło udział 12 drużyn z całego województwa. Weronika i Jarek wywalczyli I miejsce, natomiast Ula i Klaudia zdobyły miejsce IV. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu:
-praktycznego posługiwania się wagą,
-pomiarami długości metrem krawieckim, odczytywania wskazań na metrze,
-odczytywania wskazań na termometrze,
-rzymskim zapisem liczb, zastępowaniem cyfr arabskich znakami rzymskimi,
-odczytywaniem cen towarów, rozpoznawaniem nabywczej sumy pieniędzy,
-rozróżnianiem ceny oraz wartości zakupów,
-stosowaniem pojęć czasowych,
-rozpoznawaniem figur geometrycznych,
-wiadomościami praktycznymi z zastosowaniem jednostek miar.

Laureaci oprócz otrzymania atrakcyjnych nagród i dyplomów świetnie się bawili oraz nawiązali nowe przyjaźnie. Była to z pewnością matematyczna przygoda, która dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji.
Serdeczne gratulacje!

Aneta Milewska-Kosidło