II WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
„WIELKANOCNE JAJO”
W miesiącu marcu w naszym Ośrodku po raz drugi zorganizowany został Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wielkanocne Jajo”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Głównym celem konkursu było przede wszystkim kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, pobudzanie ich wyobraźni twórczej oraz aktywności, a także wymiana doświadczeń między placówkami.
Techniki zdobienia jaj stosowane przez artystów były różnorodne: od tradycyjnego, wykonanego na jajku kurzym, po jajka z masy papierowej, oklejane, wykonane techniką karczochową i decoupage.
Młodzi twórcy kreatywnie i bardzo ambitnie podeszli do zadania. Jury konkursowe w składzie: p. Wioleta Machol, Jagna Bochentyn oraz Maria Seredyńska, miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu, ponieważ bardzo trudno wybrać z wielu wspaniałych ozdób tę najwspanialszą. Po długich i burzliwych naradach udało się …, zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce:
Grupa I z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Pierszczewie, pod kierunkiem p. Bożeny Szarmach.
II miejsce:
Klasa III b GIMNAZJUM z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy, pod kierunkiem p. Doroty Kosucho.
III miejsce:
Klasa I-III b SSPdP z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, pod kierunkiem p. Anety Chrustowskiej.
Wyróżnienia:
1. Grupa VII z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Strzepczu, pod kierunkiem p. Magdaleny Drywy;
2. Zespół rewalidacyjno – wychowawczy, Grupa A z Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Rumi, pod kierunkiem p. Mirosławy Marzejon;
3. Grupa przedszkolna z Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Rumi, pod kierunkiem p. Agnieszki Majewskiej;
4. Klasa I-III a GIMNAZJUM z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, pod kierunkiem p. Ryty Leszczyńskiej.
Nagroda dyrektora:
KLASA II/III a SP z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, pod kierunkiem p. Doroty Jakuniec.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gorąco gratulujemy!!!

Danuta Knopik – Jażdżewska
Mirosława Marzejon