„PODRÓŻ PO POLSCE”

Legendy polskie. Legenda o Lechu, Czechu i Rusie - YouTube

Realizację innowacji pedagogicznej: „Podróż po Polsce” rozpoczęliśmy we wrześniu 2019r. Z przyczyn obiektywnych nieco nam się przedłużyła. Początkowo działania planowaliśmy na dwa lata, obecnie myślimy o kontynuacji projektu w kolejnym roku szkolnym. Właściwie „Podróż” po naszym pięknym kraju można by było prowadzić bez końca.
Najpierw skupiliśmy się na najbliższej okolicy. Jeszcze przed pandemią realizację naszej innowacji wzbogacaliśmy o wyjazdy do Gdańska, wycieczki po Wejherowie, zajęcia w Pałacu Przebendowskich, projekcję filmów, wspólne tworzenie prac plastycznych, wspólne gotowanie, różnorodne zajęcia warsztatowe. Przed wakacjami, zachęcaliśmy również młodzież do odwiedzenia Podlasia, pokazując różnorodność i piękno tej części Polski.
Aktualnie zadowolić się musimy podróżą wirtualną. Ostatnio realizowaliśmy podróż po historycznych stolicach Polski. Był już Kraków. I chociaż nie jest to kolejność chronologiczna, teraz zajęliśmy się Gnieznem i związaną z miastem historią początków państwa polskiego. Realizacja tej części projektu przypada na ostatni tydzień kwietnia i doskonale wpisuje się w kalendarz wydarzeń z przeszłości. Obchody Dni Wojciechowych i majowe święta patriotyczne to doskonała okazja, żeby poświęcić uwagę początkom naszej państwowości.
Wychowawcy klas SSPdP otrzymali od nas zestaw zadań dostosowanych do różnego poziomu funkcjonowania uczniów, propozycje projekcji legendy i filmu tematycznego, a także prezentację, którą zamieszczamy poniżej.
Życzymy udanej wyprawy na przepiękne tereny okolic Gniezna.
Autorzy innowacji.