IX Festyn Rodzinny – Piknik Edukacyjny w PZKS w Wejherowie
Wiele słońca i radości zaznała społeczność PZKS we środę 30 maja 2018 roku. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice, wolontariusze (z PZSP w Wejherowie i Szkoły Podstawowej w Bolszewie) oraz przyjaciele placówki spędzili wspólnie wspaniały, pełen atrakcji dzień.

MAPA

Na strefie rekreacyjno – sportowej zebranych przywitała dyrektor Małgorzata Woźniak. Festyn zaszczycili swoją obecnością Starosta Wejherowski pani dr Gabriela Lisius i członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego pan Jacek Thiel. W pierwszej części mogliśmy podziwiać umiejętności naszych wychowanków: występ Zespołu Tańca Dżibasy oraz pokaz zespołu gimnastyki artystycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się festynowe karaoke.
Na milusińskich czekało kilkadziesiąt atrakcji, a wśród nich: przejażdżki konne, atrakcje pneumatyczne (zamek, zjeżdżalnia), gry i zabawy sprawnościowe, matematyczne, warsztaty artystyczne (ceramiczne, florystyczne, zdobnicze) i wiele innych (mapka przedstawia wszystkie ) Można było się pożywić kiełbaską z grilla, porozmawiać przy kawce i ciastku, schłodzić pod kurtyną wodną postawioną przez sympatycznych strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Rodzice mogli skorzystać z porad przygotowanych przez zespół pedagogów i psychologów oraz przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Piknik przygotowali pracownicy PZKS pod czujnym okiem pana Piotra Jasielskiego. Impreza została dofinansowana z budżetu Powiatu Wejherowskiego, a wsparli ją również: pan Czesław Drewa, firmy: Agmięs, Prymex, Wakat, Marit, piekarnia Lange, pani L.Lademann, pani A.Nowopolska
Wszystkim, którzy okazali nam wielkie serce, dziękujemy 