„Jak być zdrowym?”

W piątkowy pochmurny dzień w naszej auli było kolorowo i owocowo, a wszystko za sprawą przepysznej sałatki, którą przygotowywali uczniowie klas IV-V SP…ale po kolei. Najpierw odbył się wykład z prezentacją multimedialną „Jak być zdrowym?”. Omawialiśmy znany i bardzo dla nas ważny temat – ZDROWIE.
Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, bo tylko wtedy możemy cieszyć się życiem i realizować swoje cele i marzenia. Aby tym zdrowiem cieszyć się jak najdłużej, musimy o nie dbać, czyli: stosować odpowiednią dietę, dbać o higienę ciała i dużo, dużo ruszać się.
Niektóre z naszych dzieci poznały,inne przypomniały sobie jak wygląda Piramida Żywności, jakie są konsekwencje złych nawyków żywieniowych i jakie grożą nam choroby cywilizacyjne XXI wieku. By się przed tym uchronić, trzeba zadbać o siebie już teraz – a czym skorupka za młodu nasiąknie…