Jasełka w wykonaniu uczniów ze Strzebielina

W poniedziałek 18 grudnia z bożonarodzeniowym przesłaniem odwiedzili nas uczniowie klasy II oraz klasy „0” z Zespołu Szkół i Przedszkola w Strzebielinie Osiedlu. Zaprezentowali na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Dziewczynki z klasy „0” wykonały „Taniec Aniołów”. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Urszuli Meyer, Aleksandry Damps i p. Ewy Wojciechowskiej. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Dziękujemy za gościnę i pełen wzruszeń spektakl.

Emilia Wójcik
Andrzej Tomalak