POKONKURSOWA WYSTAWA
VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PRZYSZPITALNYCH
„JESTEM MAŁYM PATRIOTĄ”
„DROGA POLAKÓW DO NIEPODLEGLOŚCI 1918-2018”
ZORGANIZOWANEGO PRZEZ SZKOŁĘ PRZYSZPITALNĄ
W WEJHEROWIE

W Specjalistycznym Szpitalu w Wejherowie została zaprezentowana wystawa prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół przyszpitalnych. Tematy konkursu dotyczyły 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i były dostosowane do wieku i możliwości uczniów.
Młodsi – uczniowie przedszkoli, zerówek i klas I-III – wykonywali prace na temat „Jestem małym patriotą”, natomiast starsi – uczniowie klas IV – VIII i gimnazjów – „Droga Polaków do niepodległości 1918-2018”.
Celem konkursu, oprócz rozwijania ekspresji i wrażliwości artystycznej dzieci
i wspomagania procesu rewalidacyjnego poprzez oderwanie chorego dziecka od codziennego zmagania się z chorobą, było rozbudzenie ich ciekawości historycznej, rozwijanie zainteresowania znaczeniem Polski Niepodległej, pielęgnowanie i utrwalenie pozytywnego wzorca nowoczesnego patriotyzmu, a także rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywności
i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski 1918-2018.
Od pierwszego dnia wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem pacjentów
i personelu szpitala. Prace przykuwają uwagę estetyką i kunsztem wykonania
oraz pomysłowością uchwycenia tematu.
Ekspozycję można podziwiać w holu szpitalnym do końca lutego 2019 roku.