GALERIA GOOGLE

W szkole podstawowej od rana ruch i radosny rwetes! W środę, 4 grudnia 2019 roku, cała społeczność oraz goście i nowi przyjaciele wzięli udział w III Intergracyjnych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży „Kaszubiada”.
Uroczystego otwarcia dokonała pani Dyrektor PZKS w Wejherowie, Małgorzata Woźniak, która powitała instruktorów – regionalistów, młodzież szkół ponadpodstawowych z Wejherowa oraz uczniów i nauczycieli. Obejrzeliśmy występ naszych uczniów, którzy pod kierunkiem pani Basi Mudlaff wykonali wiązankę kaszubskich tańców. Wysłuchaliśmy prezentacji o edukacji regionalnej w naszej placówce.
Głównym punktem naszego spotkania była aktywność na warsztatach związanych z tematyką kaszubską:
– Wykonywaliśmy ozdoby choinkowe ze słomy – uczyły nas panie regionalistki Elżbieta Malewska i Teresa Szczodrowska
– tworzyliśmy collage „Moja piękna kraina” – w tej pracy inspirowały nas panie malarki Bogusława Bach i Alina Żywicka
– szyliśmy i zdobiliśmy maskotki z motywem kaszubskim (Kaszubski design), niektóre z nich możemy powiesić na choinkę – tę umiejętność rozwijały nasze panie z PZKS
– działaliśmy w kaszubskiej kuchni – dobry przykład dawały nasze panie nauczycielki – z ich pomocą upichciliśmy smakowitego makowca.
Dzień minął nam baaaaardzo szybko. Dowodem na to, jak dużo się nauczyliśmy, są efekty naszych prac (maskotki, ozdoby ze słomy, obrazy, makowiec – mniam) oraz duuuuużo zdjęć.
Dziękujemy za możliwość poznawania tajników kultury i tradycji kaszubskiej, integrowania się z naszymi koleżankami i kolegami z Powiatowych Zespołów Szkół nr 1,2, 3 i 4 w Wejherowie oraz za radość tworzenia.
Szczególne podziękowania dla pani Celiny Szachowskiej  oraz grona pedagogicznego, które aktywnie włączyło się w organizację Kaszubiady.
Impreza dofinansowana z budżetu powiatu wejherowskiego.

Joanna Kandzora