W ramach realizacji innowacji pedagogicznej dla uczniów SSPdP udaliśmy się z uczniami do „Klubu Integracji Społecznej- Śródmieście”. Klub w ramach swojej działalności proponuje poradnictwo prawne, społeczne, szkolenia zawodowe oraz organizuje warsztaty grupowe z zakresu ekonomii społecznej. Ponadto zapewnia min. kursy zawodowe i szkolenia.
Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny fundacji „Phenomen”, która zajmuje się aktywizacją społeczno- zawodową w powiecie wejherowskim.
Zainteresowani absolwenci naszej szkoły mogą uzyskać tutaj pomoc w zakresie poradnictwa prawnego, psychologicznego oraz prawnego.
Na koniec spaceru odwiedziliśmy cukiernię, gdzie uczniowie samodzielnie złożyli zamówienie na pyszne lody i soki.