Klub Szkół Unicef

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Dnia 20.12.2013 uczniowie Gimnazjum oraz SSPDP  przystąpili do nowego projektu w ramach przynależności do „Klubu Szkół Unicef” pt: „Gwiazdka dla Afryki”.

SOSW nr 1 przystąpiło do Klubu Szkół w 2010 roku tym samym rozpoczęło działalność z organizacją  UNICEF na rzecz dzieci.

img_0044 (800x600)

Szkoła Podstawowa wraz z pedagogiem p. H. Kazimierczuk dwa razy z udziałem uczniów gimnazjum przeprowadziła: Zajęcia ,warsztaty, konkursy, zabawy mające na celu uświadomienie praw jakie mają najmłodsi.

Uczniowie gimnazjum pod opieką p. A. Kotowicz i pedagoga M. Wysokińskiej angażują się w obchody jubileuszu powstania organizacji UNICEF, organizują zbiórki funduszy jakie w drugiej kolejności wpłacają na konto UNICEF-u  i tym samym wspierają np. zakup żywności ,szczepionek, leków  dzieciom w Czadzie-rejon Afryki.

img_0005 (800x600)

Ośrodek także brał udział w Akcji „Kolory Świata” z którego fundusze także były wpłacone na konto organizacji.

Pani Kotowicz i p. Wysokińska już kolejny rok z rzędu z grupą młodzieży organizuje warsztaty dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego z Wejherowa mające na celu zapoznanie z działalnością UNICEF-u i zapoznanie dzieci z prawami jakie mają „Prawa dziecka”