Koncert „Chwalcie Dziecinę”

Aniołowie, pastuszkowie, baranki, Trzej Królowie, dzieci i młodzież – barwny korowód postaci już po raz dziesiąty złożył hołd Dziecinie u stóp Maryi i jej opiekuna Józefa.

W jak zawsze gościnnych progach świątyni p.w. Chrystusa Króla, podczas mszy św. o godz.11.30 w dniu 21.12.2014 r., tłumnie zgromadzeni wierni obejrzeli i wysłuchali koncertu w wykonaniu około 60 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Pastorałki z wykorzystaniem bogatego instrumentarium przeplecione były tradycyjnymi kolędami w ciekawych aranżacjach. Usłyszeliśmy solistów i zespół „Perełki” oraz zespół mandolinowy i ksylofonowy. Młodzi artyści zaprezentowali swoje liczne talenty: śpiew, taniec, grę na instrumentach, grę aktorską. Reżyserem koncertu jest pani Barbara Mudlaff, która przygotowała uczniów z pomocą zespołu nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

W imieniu uczniów PZKS ks. Prałatowi D. Nowakowi i parafianom za możliwość prezentacji podziękowała pani dyrektor Małgorzata Woźniak. Występującym i ich rodzicom pięknie podziękowali: członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego pan Wojciech Rybakowski oraz wikary ks. Sylwester Malikowski.

Koncert był wspaniałym akcentem zamykającym naszą pracę w roku 2014. Wprowadził wszystkich zebranych w niepowtarzalna atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.