KONCERT DLA PRZYJACÓŁ

KONCERT DLA PRZYJACIÓŁ

5 czerwca na koncert przybyło wielu naszych przyjaciół. Gościliśmy Starostę Powiatu Wejherowskiego panią Gabrielę Lisius, ks. prałata Daniela Nowaka, pana Arkadiusza Kraszewskiego w-ce Prezydenta Miasta Wejherowa, przedstawicieli Zarządu Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie panią Iwonę Romanowską, przedstawicieli Straży Miejskiej, przedstawicieli Jednostki Wojskowej, przedstawicieli Służby Więziennej, dyrektorów placówek oświatowych, pracowników PZKS, rodziców i rodziny występujących uczniów. Na nasze zaproszenie odpowiedział także kompozytor kaszubskiej pieśni, którą odśpiewał zespół „Perełki”, pan Jerzy Stachurski. Odwiedziła nas również dawna  dyrektor szkoły podstawowej pani Jadwiga Płuciennik z mężem. Było nam  bardzo miło, że na uroczystość mimo upału przybyło tylu gości.

Koncert przygotowała pani Barbara Mudlaff z pomocą grona nauczycieli. W repertuarze znalazły się utwory wykonane przez solistów, muzyków zespołu mandolin „Nasza Melodia” oraz zespołu wokalno-tanecznego „Perełki”. Nasi artyści przedstawili publiczności taniec wiosenny, taniec hiszpański oraz kankan w wykonaniu rękawiczek. Zabawna orkiestra kuchenna zagrała utwór pt. „Taniec pastuszków” z baletu „Dziadek do Orzechów” z wykorzystaniem przyborów i naczyń kuchennych.

Zespół DŻIBASY pod kierunkiem pana Jakuba Wałka i Małgorzaty Jankowskiej zaprezentował dwa układy taneczne: walc angielski do utworu „MY WAY” i tango do utworu „Come N Dance With Me”. Obejrzeliśmy również  taniec orientalny Tai Chi wykonany przez Adriana Bacha.

Goście przekazali dzieciom, rodzicom, nauczycielom słowa uznania i podziękowania. Przynieśli dla nich kwiaty i upominki. Dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego pani Małgorzata Woźniak, podziękowała wszystkim za przybycie na koncert a uczniom i osobom zaangażowanym w jego przygotowanie za wspaniały występ.