W piękne czwartkowe popołudnie 21 maja 2015 roku społeczność Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego zawitała w gościnne progi Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie, gdzie o godzinie 17.00 rozpoczął się po raz jedenasty Koncert dla Przyjaciół

W wypełnionej do ostatniego miejsca sali spotkali się rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz Przyjaciele naszej placówki: ksiądz Artur Jadanowski, pan poseł Jerzy Budnik, pan starosta Wojciech Rybakowski, pan przewodniczący komisji oświaty powiatu Ludwik Zegzuła, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz wiele osób, którym bliskie są sprawy uczniów z niepełnosprawnościami. Wspólnie wzięliśmy udział w ogromnym artystycznym przedsięwzięciu, na które złożyły się: • solowy występ wokalny Eweliny Patok w utworze „ Zobacz we mnie człowieka”, • bajka „O wilku i siedmiu koźlątkach” w brawurowym wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, • występ Zespołu Tanecznego „Dżibasy” w programie „Roztańczona Polska Północ – Południe” • występ 12-sto osobowego zespołu mandolinowego w utworze „Czerwone jabłuszko” • prezentacja kilku piosenek przez Zespół Wokalno – Taneczny „Perełki”. Koncert trwał około godziny. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Widzowie wspólnie z aktorami przeżywali przygody koźlątek, cichutko śpiewali z chórzystami i rytmicznie przytupywali wraz z tancerzami. Artyści zebrali gromkie brawa. Gratulacjom nie było końca.

Ten radosny spektakl powstał dzięki ogromnej pracy reżysera – pani Barbary Mudlaff oraz grona nauczycieli i pracowników placówki w składzie: Joanna Almakiewicz, Marzena Barzowska, Jagna Bochentyn, Monika Borysionek, Joanna Droździel, Agnieszka Jakusz, Dorota Jankuniec, Joanna Kandzora, Mirwina Kotowska, Krystyna Kozłowska, Małgorzata Jankowska, Danuta Knopik – Jażdżewska, Rita Leszczyńska, Jolanta Leśniowska – Bojke, Wioleta Machol, Mirosława Mazurkiewicz, Anna Milewska, Aleksandra Müller, Agnieszka Nielek, Edyta Pranga, Joanna Rank, Renata Solarczyk, Maria Styp – Rekowska, Celina Szachowska, Andrzej Tomalak, Jakub Wałek, Anna Węsierska, Ewa Wiśniewska, Małgorzata Woźniak, Alicja Nowopolska (mama Maxa) oraz Małgorzata Faehnrich, Krystyna Ferra, Maria Kramp, Maria Pasternak, Marek Petk i Iwona Szulta.