17 maja 2017 roku odbył się czternasty uroczysty Koncert dla Przyjaciół. To tradycyjne  przedsięwzięcie jest w szkole bardzo ważnym wydarzeniem, ponieważ stanowi swoisty sprawdzian umiejętności uczniów i  nauczycieli. Uczestnicy koncertu prezentują publiczności swoje osiągnięcia z wielu dziedzin. Natomiast nauczyciele, wychowawcy i terapeuci mają okazję przedstawić rodzicom i zaproszonym gościom efekty całorocznej pracy z dzieckiem.
Na koncert zaproszono 88 gości. Miedzy innymi przybyli do nas Starosta Powiatu Wejherowskiego  dr Gabriela Lisius, ksiądz dziekan Daniel Nowak, ksiądz Marek Modzelewski, Skarbnik Miasta Wejherowa pan Arkadiusz Kraszkiewicz, Dowódca Batalionu Marynarki Wojennej kmdr por. Artur Gajdemski, Komendant 18 WOG płk Piotr Calak, Zastępca Komendanta Straży Pożarnej st. kpt. Waldemar Lewandowski, Dyrektor PCPR pani Iwona Romanowska, pani dyrektor Helena Ostrowska, Dyrektor Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie pani Katarzyna Paczoska, Prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego pan Mirosław Gaffka, dr Justyna Pomierska z Uniwersytetu Gdańskiego, dyrektor Elżbieta Kania oraz dr Witosława Frankowska z Akademii Muzycznej w Gdańsku, przewodnicząca KM NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Wejherowie.
W przedstawieniu pt.  „ Alibaba i rozbójnicy” udział wzięło 31 aktorów. W skład orkiestry weszło 16 muzyków, w zespole wokalno- tanecznym wystąpiło 32 artystów a na mandolinach zagrało 8 wirtuozów. Organizatorką całego przedsięwzięcia była pani Barbara Mudlaff.
W przygotowania do Koncertu zaangażowało się wielu nauczycieli i innych pracowników szkoły, bo to jak w orkiestrze – wszystko musi dobrze współbrzmieć. A pracy jest co niemiara. Repertuar chóru i zespołu mandolinowego występujący ćwiczyli przez cały rok. Próby do inscenizacji baśni odbywały się kilka razy w tygodniu.
Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziło przedstawienie. Rodzice z niepokojem wypatrywali swoich pociech wśród występujących.
Oprawą do baśni o Alibabie była nastrojowa muzyka arabska charakterystyczna dla kultury wschodniej. Niesamowite wrażenie na oglądających wywarły stroje aktorów zaprojektowane przez reżysera czyli panią Barbarę Mudlaff i wykonane przez niezastąpioną naszą krawcową panią Iwonę Szultę. Klimatu całemu przedstawieniu dodawała scenografia wykonana przez panie Wiolettę Machol, Celinę Szachowską i pana Artura Jakusza.
Koncert prowadził pan Tomasz Czupryński. Oto jak przedstawiał się program Koncertu dla Przyjaciół:
1. „Ty i ja” – śpiewają Damian Dąbrowski, Oliwer Smolny, muz. Janusz Dubieniecki, sł. Stanisław Sojka
2. „Alibaba i rozbójnicy” – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ZET
3.Zespół DŻIBASY – inscenizacja oparta na wiązance tańców kaszubskich pt. „Rybacy”osoby prowadzące zespół: Małgorzata Jankowska i Jakub Wałek
4. Zespół mandolin:
– „Strzód lesnych drzyw”
– „Błękit jeziora”
5. Zespół PEREŁKI
– „Dzecynno płemłec”
– „Świat muzyki”
– „Najlepiej razem”
Reakcja publiczności na występ była zasłużoną nagrodą dla artystów – otrzymali owacje na stojąco oraz osobiste podziękowanie od pani Gabrieli Lisius i innych zaproszonych gości.
Publiczność oceniła koncert jako wspaniały, fantastyczny i wzruszający.
Osoby, które zaangażowały się w przygotowania do koncertu otrzymały od dyrektora piękne petunie. Oprócz wyżej wymienionych byli to również: Jagna Bochentyn, Ryta Leszczyńska, Joanna Jankiewicz, Jolanta Leśniowska-Bojke, Katarzyna Saczek, Mirosława Mazurkiewicz, Monika Borysionek, Mariola Styp-Rekowska, Katarzyna Ślebarska, Anna Węsierska, Joanna Droździel, Joanna Almakiewicz, Hanna Kazimierczuk, Agnieszka Szpunar, Danuta Knopik-Jażdżewska, Marzena Barzowska, Andrzej Tomalak, Maria Kamińska, Ewa Michalska i Jacek Formela.

Bardzo się cieszymy z tak udanego koncertu.

W dniach 22,23,24 maja 2017 o godzinie 10.00  odbędą się koncerty „Dzieci Dzieciom”, na które przybędą dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych z nami szkół i przedszkoli Wejherowa i okolic.

ALBUM GOOGLE