Po południu 2 lutego2021 roku dotarła do nas niespodziewanie bardzo miła wiadomość, że kolejną wizytę w naszej placówce odbędzie Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda!
Z powodu pandemii spotkanie 3 lutego 2021 roku o godzinie 15.00 miało formę wirtualną. Pierwsza Dama połączyła się z Pałacu Prezydenckiego w Warszawie z panią Dyrektor PZKS Małgorzatą Woźniak i wicedyrektorkami, które spotkały się w sali konferencyjnej w przedszkolu.
Po miłym powitaniu Pani Prezydentowa nawiązała do otrzymanych życzeń świątecznych oraz w ciepłych słowach wspomniała swoją wizytę u nas 10 lutego 2020 r. Dla PZKS było to ostatnie duże wydarzenie przed pandemią. Pani Dyrektor opowiedziała o tym, co wydarzyło się przez rok, który minął od spotkania: o zdalnym nauczaniu, akcji szycia maseczek i tworzenia banerów, o gruntownym remoncie stołówki i zaplecza kuchennego, o działalności stacjonarnej placówki od 1 września 2020 roku. Wypowiedź ilustrowana była zdjęciami.
Pierwsza dama wyraziła duże zainteresowanie tematem rozbudowy budynku szkoły podstawowej, pytała o projekt (z uwagą obejrzała jego wizualizację), koszt i etapy budowy oraz źródła finansowania. Życzyła powodzenia w realizacji tego przedsięwzięcia: „ Bardzo się cieszę, że tyle dobrego się dzieje, bardzo mocno trzymam kciuki za nowa inwestycję. Liczę na to, ze wkrótce uda się rozpocząć budowę”.
Pani Prezydentowa pytała również o przebieg egzaminów w czasie pandemii, zwłaszcza egzaminów zawodowych oraz o funkcjonowanie przedszkola i kondycję przedszkolaków.
Pierwsza dama prosiła przekazać pozdrowienia dla całej społeczności PZKS oraz ponowiła zaproszenie do odwiedzin w pałacu prezydenckim dla przedstawicieli placówki, jak tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli.
Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze. Sprawną obsługę informatyczną wydarzenia zapewnił pan Jakub Wałek, za co należą mu się słowa podziękowania.