15 marca 2023 r. uczennice Branżowej Szkoły l stopnia oraz Szkoły Podstawowej pod opieką pani Aleksandry Kotowicz wyruszyły do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gdyni, aby wziąć udział w XVI Konkursie Wiedzy Ekologicznej pt. „ Ochrona powietrza”. Głównym celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego oraz rozumienie znaczenia i konieczności ochrony powietrza. W konkurencjach pisemnych i praktycznych zmagało się jedenaście zespołów, ze szkół podstawowych, integracyjnych i branżowych z terenu objętego działalnością Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” – współorganizatora konkursu. Nasza reprezentacja z SP ( Klaudia Cholińska 8b i Julia Pionk 8a) zajęła V miejsce, a uczennice Branżowej Szkoły (Anna Bisewska 3b, Beata Radziejewska 3d) zajęły II miejsce.